ŠOKUJÚCE VIDEO: Po ruskom bombardovaní zostalo mesto Borodjanka v troskách! Záchranári sa k nim nemôžu dostať kvôli streľbe

Pod troskami domov v Borodjanke, mestečku vzdialenom asi 60 kilometrov od Kyjeva, sa nachádza asi 100 ľudí. Záchranári sa k nim nemôžu dostať kvôli pokračujúcim bojom, informuje tlačová agentúra Unian s odvolaním sa na správy ukrajinských záchranných služieb.

Záchranári sa pokúšali dostať k ľuďom, ale dostali sa pod paľbu a museli sa vrátiť. Ruské sily nedovolia ani vytvorenie koridoru na evakuáciu civilných obyvateľov mesta, informuje tlačová agentúra Unian.

Mesto Borodjanka bolo dva dni bombardované ruskými silami. Zasiahnutých bolo niekoľko obytných budov a areál miestnej materskej školy. Na videu je vidieť 20-metrovú dieru uprostred jednej z budov. Niekoľko civilistov útok neprežilo, napísal na Twitteri minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.

Borodjanka je malé mesto s približne 13-tisíc obyvateľmi, ktoré leží na rieke Zdvyž, ktorá je pravostranným prítokom rieky Teteriv.

Dedina Marchalivka, ktorá sa nachádza asi desať kilometrov od Kyjeva, bola tiež ostreľovaná. V dôsledku ostreľovania zhorelo osem domov. Z trosiek domov sa zatiaľ podarilo zachrániť najmenej tri osoby vrátane dvoch detí. Počet obetí sa stále upresňuje, zatiaľ je hlásených päť mŕtvych vrátane troch detí.

Na fotografiách, ktoré zverejnili úrady, sú vidieť úplne zničené domy a členov záchranných síl spolu s ľuďmi v civilnom oblečení, zrejme miestnymi obyvateľmi, ktorí sa prehrabávajú v troskách.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: unian.ua

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com