ŠOKUJÚCE VIDEO: Nad viacerými mestami sveta sa objavila záhadná červená žiara!

Obyvatelia Houstonu, Káhiry a ďalších miest v posledných dňoch hlásili pozorovanie záhadných červených zábleskov na oblohe. Žiara sa objavuje vo dne aj v noci a vyzerá ako pruh alebo stĺp červeného svetla v oblakoch. Zábery z pozorovania sa šíria na sociálnych sieťach.

Podľa texaskej spravodajskej stránky ABC13 ľudia spozorovali nezvyčajný nebeský úkaz 23. marca nad Houstonom a ďalšími mestami a farmami v Texase. Žiarenie však bolo spozorované aj v Missouri a pred niekoľkými dňami v Káhire v Egypte.

Miestny spravodajský kanál Khou11 zverejnil na YouTube zábery z jedného takéhoto pozorovania.

Pôvod svetelného úkazu sa zatiaľ nepodarilo vysvetliť. Okrem teórií o mimozemských návštevníkoch našej planéty sa ponúkajú aj prozaickejšie vysvetlenia. Najpravdepodobnejší je meteorologický jav nazývaný „svetelné stĺpy“.

Tie sú spôsobené odrazom svetla od kryštálikov ľadu alebo iných častíc vo vzduchu. Ide o podobný optický jav ako tzv. „halo efekt“.

Aby tieto javy nastali, sú potrebné špecifické teplotné a vlhkostné podmienky, ako aj vhodné osvetlenie kryštálov ľadu (alebo iných častíc) vo vzduchu.

zdroj: abc13.com/

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com