ŠOKUJÚCE VIDEO: Mladý muž čistil kabínu auta, zapálil si cigaretu a spôsobil výbuch!

Muž čistil kabínu svojho auta, keď v istom momente došlo k výbuchu.

Podľa hasičov sa vodič pri čistení aerosólovým čistiacim prostriedkom rozhodol zapáliť si cigaretu. V dôsledku incidentu utrpela obeť mnohopočetné popáleniny a bola odovzdaná záchranárom. Hasiči pripomínajú: – Čítajme etikety a buďme ohľaduplní.

K incidentu došlo v sobotu (1. októbra) na jednej z umývačiek áut v Jelenej Hore v Poľsku. Podľa hasičov sa muž pri čistení kokpitu svojho auta aerosólovým čistiacim prostriedkom rozhodol zapáliť si cigaretu.

Počas zapaľovania zapaľovača došlo vo vozidle k výbuchu. Hasiči, ktorí vyrazili na miesto nehody, zistili, že stred vozidla Volkswagen je obhorený, informuje tlačový dôstojník veliteľa Mestskej štátnej hasičskej služby v Jelenej Góre kapitán Krzysztof Zakrzewski.

Dodáva: – Vo vozidle došlo k vznieteniu atmosféry v dôsledku zapálenia cigaretového zapaľovača v blízkosti miesta, kde bol rozprašovaný tlakový aerosól. V dôsledku incidentu utrpela obeť mnohopočetné popáleniny a bola odovzdaná záchranárom. Vozidlo bolo skontrolované, či z neho neuniká ďalší plyn a či sa v ňom nešíri požiar.

Podľa hasičov sa podobné situácie vyskytli, keď sa počas pandémie COVID-19 použilo veľké množstvo dezinfekčných kvapalín, ktoré sú tiež horľavé.

Nejde len o autá. Veľmi podobný účinok majú aj iné výrobky, ktoré používame každý deň v domácnosti – napríklad lak na vlasy alebo dezodoranty. Ich používanie v relatívne malých miestnostiach – napríklad v kúpeľni – a zavedenie otvoreného ohňa tam môže viesť k podobnej situácii,“ varuje Zakrzewski.

Ako pripomína hasič, každý výrobok uvedený na trh je označený. – A jasne sa v ňom uvádza, že je horľavý. Stačí si prečítať návod na použitie a byť trochu opatrný v tom, čo robíme a kde to robíme. Potom sa nebudú stávať situácie ako tá v autoumyvárni,“ zdôrazňuje hovorca jeleniogórskych hasičov.

zdroj: tvn24.pl

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com