ŠOKUJÚCE VIDEO! Dramatické pristátie Boeingu 757 na letisku v Kostarike. Pristál a pretrhol sa na polovicu!

Piloti mali smolu pri havárii nákladného lietadla spoločnosti DHL, ktoré sa po pristátí na kostarickom letisku rozlomilo na polovicu. Dramatické okamihy pristátia, pri ktorom Boeing 757-200 nedobrzdil, dostal šmyk a zišiel z dráhy, boli zachytené na videu.

Podľa predbežnej správy z vyšetrovania malo žlté lietadlo s typickým logom DHL problémy s hydraulikou podvozku. Po pristátí na ploche letiska Juan Santamaria na okraji metropolitnej oblasti San José sa lietadlo pri brzdení na pristávacej dráhe začalo nebezpečne šmýkať a následne skĺzlo do priekopy a rozdelilo sa na dve časti. Na palube boli v tom čase len dvaja piloti, ktorí vyviazli bez zranení.

„Bol aktivovaný vyšetrovací tím spoločnosti DHL a v spolupráci s príslušnými orgánmi sa uskutoční vyšetrovanie s cieľom zistiť, čo sa stalo,“ uviedla spoločnosť DHL v krátkom vyhlásení.

Letisko Juan Santamaria bolo po incidente niekoľko hodín uzavreté, čo spôsobilo prerušenie približne 57 komerčných a nákladných letov. Na letisku dočasne uviazlo približne 8 500 cestujúcich.

zdroj: telegraph.co.uk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com