ŠOKUJÚCE! Autoservis zakrýval predaj drog. Opustené priestory poslúžili ako sklad!

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave na základe informácií získaných v rámci operatívno-pátracej činnosti začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spolupáchateľstvom a súčasne vzniesol obvinenie dvom mužom, ktorým v prípade preukázania viny pred súdom hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Tých v pondelok (dňa 25.04.2022) obmedzili na osobnej slobode policajti pohotovostného policajného útvaru v rôznych častiach bratislavského kraja.
Jedná sa o 41 – ročného Jozefa Š. zo Senca a 39 – ročného Vladimíra B. z Malinova.

Menovaný 41 – ročný Jozef Š. mal pri sebe v čase zadržania v priestoroch autoservisu a v motorovom vozidle zn. VW Golf plastové vrecko s kryštalickým materiálom s hmotnosťou 9,063 g. Expertíznym skúmaním bolo zistené, že sa jedná o metamfetamín, čo zodpovedá 90 bežným jednotlivým dávkam drogy.
Taktiež 39 – ročný Vladimír B. mal pri sebe v čase zadržania, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch bývalého družstva tubu, v ktorej sa nachádzal sklenený pohár s obsahom zelenej sušiny. Expertíznym skúmaním bolo zistené, že sa jedná o konope o celkovej hmotnosti 79,04 g, čo zodpovedá 158 bežným dávkam drogy, kryštalický materiál s celkovou hmotnosťou 10,591 g s obsahom účinnej látky metamfetamín, z ktorej by bolo možné pripraviť až 105 bežných dávok drogy.

Tento páchateľ sa dopúšťal skutku aj napriek tomu, že bol rozsudkom Okresného súdu Pezinok dňa 31.01.2011 právoplatne odsúdený za spáchanie zločinu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.
K dvojici páchateľov sa v ten deň pridal aj ďalší 37 – ročný Norbert N. z obce Hrubý Šúr, ktorý bol zadržaný a obmedzený na osobnej slobode spolu s Jozefom Š. a mal pri sebe v čase zadržania v priestoroch autoservisu v plastovej tube s uzatvárateľným vrchnákom biely kryštalický materiál s hmotnosťou 111 mg. Expertíznym skúmaním bolo zistené, že sa jedná o metamfetamín, z ktorej by bolo možné vyrobiť jednu obvyklú dávku drogy.

V prípade 37 – ročného Norberta N. vyšetrovateľ vzniesol obvinenie za trestný čin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, za čo mu v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody až na tri roky.

 

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com