Šokujúca správa! Zomrel Milan Lasica (†81). Srdce mu zlyhalo počas vystúpenia v divadle

Vo veku 81 rokov zomrel Milan Lasica. Odpadol na výročnom koncerte Bratislava Hot Serenaders. Oživiť sa ho už bohužiaľ nepodarilo.
Zomrel slovenský herec, dramatik a spevák Milan Lasica. Mal 81 rokov. Predstavil sa v duu s Júliusom Satinským. Písal tiež texty k piesňam slovenských a českých spevákov a účinkoval v mnohých českých (slovenských) filmoch – napríklad Drahí priatelia, Áno, traja veteráni, Saturnin a Obsluhoval som anglického kráľa.

Milan Lasica hral vo dvojici s Júliusom Satinským (mimoriadne populárna bola relácia Ktosi je za dverami) viac ako päťdesiat rokov. Vyhľadával svoju spoločnosť – písanie originálnych textov a ich predvádzanie bolo jeho obľúbenou súčasťou divadla. Popularitu si získali už v 60. rokoch minulého storočia v televíznom programe Hovory H. Ale s Miroslavom Horníčkom sa len tak nestretávali. „Nemysli si, že celý čas vystupujem len s tebou. Možno ste si to už všimli – vystupujem s ľadovým – mali by ste občas pozerať televíziu,“ povedal Satinskému.

Pravidelne vystupoval aj s Boleslavom Polívkom.

Herectvo však neštudoval a po skončení strednej školy sa zapísal na štúdium dramaturgie, ktoré neskôr ocenil. „To mi umožnilo venovať sa divadlu podľa vlastných predstáv – nie podľa toho, ako ma k tomu viedol niekto iný.“

Hovoril aj o tom, ako ho fascinovalo písanie textov a zároveň som k nim vymýšľal hudbu. Písal piesne napríklad pre Hanu Hegerovú a Petra Lipu. Nebol to len on, s kým si rád zaspieval.

Zahral si aj v mnohých filmoch, ako napríklad Drahí priatelia, Áno, slúžil som anglickému kráľovi, Saturnin a Traja veteráni. Spolu so Satinským si zahral vo filmoch Teplý pozdrav z krajiny a Nekonečno – nevystupovať. A úloha jeho starého otca vo filme Ako sme hrali na hranici bola jednou z jeho posledných…

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com