ŠOK: V Česku sa našiel klinec, ktorý bol zrejme použitý pri ukrižovaní Ježiša Krista!

Česká republika hlási obrovský nález. V tajnej komnate kláštora našli rôzne kresťanské pamiatky vrátane klinca, ktorý mohol byť údajne použitý pri ukrižovaní Ježiša Krista. Archeológovia pracujú v kaštieli Milevsko. 15 centimetrov dlhý klinec bol uložený v škatuli s krížom z 21-karatového zlata. Krabica mala nápis “Ježiš je kráľ”.

Odborníci tvrdia, že zatiaľ nie sú schopní s určitosťou povedať či je to skutočne klinec, ktorý bol použitý pri ukrižovaní Ježiša. Vyjadrili sa však, že objav je ešte väčší a vzácnejší ako Relikviár svätého Maura. Jiří Šindelář, ktorý sa na tom celom podieľal, sa vyjadril takto: “Keďže husiti zničili archív, tak neexistovali žiadne informácie, že sa v kláštore niečo také nachádza”. Odborníci sa však zhodli, že klinec mohol skončiť v tomto kláštore preto, že išlo o jednu z najbohatších inštitúcii v Českej republike.

Táto tajná miestnosť slúžila na ukrytie množstva vzácnych artefaktov, a to najmä pred nájazdmi Husitov v 15. storočí. Pravosť samotného klinca sa však ešte bude skúmať.

 

Zdroj

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com