ŠOK! Opitý vodič jazdil s trojročným dieťaťom na sedadle spolujazdca, matka dieťaťa otvorila polícii pod vplyvom drog!

Polícia sa zaoberá prípadom šoféra, ktorý mal v krvi 1,71 promile alkoholu. Na sedadle spolujazdca mal trojročného chlapca.

O prípade informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Status prinášame v plnom znení:

VODIČ S VIAC AKO 1,5 PROMILE A TROJROČNÝM DIEŤAŤOM NA SEDADLE SPOLUJAZDCA

Policajti sa rozhodli pre kontrolu vodiča Octavie, ktorý prechádzal po Hradskej ulici smerom na Stavbársku, pričom nepoužil smerovku a bezdôvodne zrýchľoval. V aute sa nachádzal vodič a na sedadle spolujazdca sedel 3-ročný chlapec. Policajti spozorneli, keď počas kontroly zacítili zápach alkoholu. Vodiča preto vyzvali k dychovej skúške, ktorá ich podozrenia potvrdila. Vodičovi v dychu namerali 0,85 mg/l alkoholu, čo predstavuje 1,71 promile. Aj výsledok opakovanej skúšky bol pozitívny. Na základe týchto skutočností bol muž spolu s dieťaťom eskortovaný na policajné oddelenie. Čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny mu hrozí v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody až na dva roky.

Keďže vodič bol priateľom matky dieťaťa, policajti kontaktovali matku 3-ročného chlapčeka. Tá však na telefonáty nereagovala, preto ju kontaktovali osobne na adrese jej pobytu. V dome policajti zistili, že matka bola pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok a nie je schopná starostlivosti o dieťa. Podmienky v dome neboli vhodné pre maloleté dieťa, dom bol bez okien a v jeho priestoroch bolo porozbíjané sklo a špina. O zistených skutočnostiach policajti vyrozumeli pracovníkov sociálnej kurately Úradu práce sociálnych vecí a rodiny, ktorí dieťa prebrali do svojej starostlivosti.

Je šťastím, že tento vodič nespôsobil dopravnú nehodu, ktorá mohla zanechať následky na jeho živote, alebo na živote a zdraví maloletého chlapca. Vodiči, nehazardujte a za volant nikdy nesadajte pod vplyvom alkoholu. Ste zodpovední sa seba, aj za posádku auta.

 

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com