ŠOK: Ľudia natlačení bez rúšok v kostole bozkávali ikony. Aj takto sa oslavovali pravoslávne Vianoce

Parishioners attend the Orthodox Christmas Mass in the Holy Trinity church in Iltsi village, Ivano-Frankivsk region of Western Ukraine, Thursday, Jan. 7, 2021. Although Ukraine is struggling to contain the coronavirus pandemic that has inundated its overburdened medical system with patients, Orthodox Christmas celebrations on Thursday occurred widely without masks or social distancing. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Zdieľajte článok na

Napriek tomu, že Ukrajina zaznamenala už viac ako milión prípadov koronavírusu a tamojší zdravotnícky systém je preťažený pribúdajúcimi pacientmi s ochorením COVID-19, počas štvrtkových osláv pravoslávnych Vianoc veriaci v mnohých prípadoch nemali rúška a k raritám patrili aj spoločenské rozostupy.

Ulice Ľvova plné oslávencov

V horskej dedinke Iľci v Ivano-Frankovskej oblasti sa pravoslávni veriaci bez rúšok tlačili v malom kostolíku, kde bozkávali ikony. Neskôr stáli vonku vedľa seba, aby sledovali sprievod hudobníkov.

V dňoch medzi Novým rokom a pravoslávnymi Vianocami boli hlavné ulice západoukrajinského Ľvova plné oslávencov. Mnohí si vonku dávali teplé nápoje a dívali sa na sprievodné akcie.

Lockdown ešte len príde

V 42-miliónovej krajine denne pribúda okolo 9-tisíc nových prípadov ochorenia COVID-19, ktorého následkom už podľahlo viac ako 19 500 osôb.

Na Ukrajine platí od piatka do 25. januára rozsiahly lockdown. Počas tohto obdobia budú zatvorené školy a zábavné podniky, reštaurácie nebudú môcť obsluhovať zákazníkov. Podľa mnohých však takýto krok ukrajinských orgánov mal prísť už omnoho skôr.

 

zdroj: SITA

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na