ŠOK: Ľudia natlačení bez rúšok v kostole bozkávali ikony. Aj takto sa oslavovali pravoslávne Vianoce

Napriek tomu, že Ukrajina zaznamenala už viac ako milión prípadov koronavírusu a tamojší zdravotnícky systém je preťažený pribúdajúcimi pacientmi s ochorením COVID-19, počas štvrtkových osláv pravoslávnych Vianoc veriaci v mnohých prípadoch nemali rúška a k raritám patrili aj spoločenské rozostupy.

Ulice Ľvova plné oslávencov

V horskej dedinke Iľci v Ivano-Frankovskej oblasti sa pravoslávni veriaci bez rúšok tlačili v malom kostolíku, kde bozkávali ikony. Neskôr stáli vonku vedľa seba, aby sledovali sprievod hudobníkov.

V dňoch medzi Novým rokom a pravoslávnymi Vianocami boli hlavné ulice západoukrajinského Ľvova plné oslávencov. Mnohí si vonku dávali teplé nápoje a dívali sa na sprievodné akcie.

Lockdown ešte len príde

V 42-miliónovej krajine denne pribúda okolo 9-tisíc nových prípadov ochorenia COVID-19, ktorého následkom už podľahlo viac ako 19 500 osôb.

Na Ukrajine platí od piatka do 25. januára rozsiahly lockdown. Počas tohto obdobia budú zatvorené školy a zábavné podniky, reštaurácie nebudú môcť obsluhovať zákazníkov. Podľa mnohých však takýto krok ukrajinských orgánov mal prísť už omnoho skôr.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com