ŠOK! Dvaja hokejisti Prešova mali kradnúť prepravky v obchode: Z klubu ich vyhodili!

Klub HC Grotto Prešov dnes informoval, že s okamžitou platnosťou ukončil spoluprácu s dvojicou obrancov Dávidom Ružičkom a Jánom Ťavodom. Dôvodom bolo ich neakceptovateľné správanie. Obaja sa dopustili krádeže v potravinách.

„Klub HC Grotto Prešov odsudzuje konanie Dávida Růžičku a Jána Ťavodu a s okamžitou platnosťou s nimi ukončil spoluprácu. Záleží nám na dobrom mene prešovského hokeja. Naši hráči majú byť vzorom pre mladých hokejistov a to, čo urobila táto dvojica hokejistov, je v rozpore s hodnotami nášho klubu. Momentálne pracujeme na adekvátnej náhrade zo zahraničia, ktorá by mala posilniť našu obranu,“ Napísal klub na sociálnej sieti.
„V polovici januára, niekoľko dní po sebe opakovane prišli dvaja mladí muži do nákupného centra na Košickej ulici v Prešove. Cieľom ich nákupu však neboli pomaranče, ani pečivo. Z regálu s alkoholom jeden z nich zobral prázdne plastové prepravky na pivo, vložil ich do nákupného košíka a potom šup s nimi do stroja na výkup zálohovaných fliaš a prepraviek. Za prepravky zobral lístky, ktoré si potom pri pokladni nechal preplatiť,” uviedla polícia a priložila pôvodne aj fotografiu bez zamazaných tvári.

Český obranca Růžička prišiel do Prešova pred sezónou 2021/2022 po dvojročnom pôsobení v Košiciach. Za HC GROTTO nastúpil do 36 zápasov, v ktorých si pripísal 10 asistencií, 85 trestných minút a 12 mínusových bodov.

Slovák Ján Ťavoda sa stal počas sezóny 2021/2022 súčasťou výmeny s HK Dukla Ingema Michalovce. Po príchode do Prešova nastúpil do 13 zápasov, v ktorých mal 2 asistencie, 33 trestných minút a 3 mínusové body.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com