SNS vyzýva ministra zdravotníctva Krajčího, aby bezodkladne podpísal výnimku na Sputnik

Slovenská národná strana víta, že vláda začala rokovanie s príslušným ministerstvom o dodávke látky Sputnik.

Sputnik sa dnes ukazuje ako jedna z najlepších alternatív Covidu. Čím ďalej, tým viac sa očkovanie ukazuje ako jedna z mála ciest na to, aby bol Covid porazený. Občania Slovenskej republiky majú právo na to, aby si mohli vybrať najlepšiu vakcínu bez ohľadu na to, z akého štátu pochádza.

Slovenská národná strana prostredníctvom svojich vzťahov s Ruskou federáciou, osobitne s ministrom Denisom Manturovom urobila všetko, čo bolo v jej silách počas týchto štyroch týždňov, aby vláda SR mala otvorené dvere k vyjednaniu, čo najväčšieho množstva objemu Sputnika a najlepších podmienok.

Dnes nie je na mieste, aby minister zdravotníctva zmätkoval, alebo nekonal. Minister Krajčí má jedinečnú šancu, aby odčinil všetky svoje chyby, ktoré doteraz v boji s Covidom urobil. Veríme, že nebude odkladať svoj podpis na túto výnimku, a že urobí s Igorom Matovičom všetko pre to, aby nezahrali také divadlo, ako zahral vo štvrtok Matovič s Remišovou.

Ak by Krajčí a Matovič zahrali obdobné divadlo ako s Remišovou, tak ponesú všetky dôsledky za to, ak si Slováci nebudú môcť vybrať rôzne typy vakcín a pripadne za ďalšie zmarené ľudské životy.

 

zdroj: SITA, foto: SITA/AP

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com