SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrela speváčka († 78) zo ZNÁMEJ kapely! Prehrala boj s rakovinou

Vo veku 78 rokov zomrela Ronnie Spectorová, speváčka skupiny The Ronettes. V stredu podľahla rakovine. Preslávili ju hity Be My Baby a Walking in the Rain. Spectorová bola tiež manželkou slávneho producenta Phila Spectora, ktorý zomrel minulý rok.

„Ronnie žila s iskrou v oku, s elánom, veľkým zmyslom pre humor a úsmevom na tvári,“ uviedla vo vyhlásení speváčkina rodina. „Bola plná lásky a vďačnosti. Jej radostný hlas, hravá povaha a kúzlo budú navždy žiť v každom, kto ju poznal, počul alebo videl,“ dodal. Podľa časopisu Rolling Stone zomrela po krátkom boji s rakovinou.

Ronnie Spector bola frontmankou skupiny The Ronettes. Preslávila sa v roku 1963 piesňou Be My Baby. Časopis Rolling Stone zaradil tento hit medzi 500 najlepších piesní v histórii v roku 2020. Medzi ich ďalšie hity patrili Walking in the Rain a Baby, I Love You.

Ronettes ovplyvnili Beatles, Rolling Stones a Beach Boys. Ich producentom bol Phil Spector, s ktorým sa Spector oženil v roku 1968. O šesť rokov neskôr sa rozviedli. Producent ju vraj zneužíval a zakazoval jej spievať.

Speváčka zomrela v stredu na rakovinu. Mala 78 rokov. „Veľmi sa mi páčil jej hlas. Bola to výnimočná osoba a drahá priateľka. Zlomilo mi to srdce. Jej hudba a duch budú žiť ďalej,“ napísal na Twitteri spevák skupiny Beach Boys Brian Wilson.

zdroj: rollingstone.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com