SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel známy seriálový herec Miroslav Streda

Divadelný a filmový herec Miroslav Středa zomrel v sobotu ráno vo veku 76 rokov. Niekoľko rokov pôsobil v pražskom Činohernom klube, naposledy v Mestskom divadle v Moste. Väčšinou dostával menšie úlohy vo filmoch a v televízii, napríklad v seriáli Pustá zem.

Středa sa narodil v máji 1945 v Náchode, kde ako vyučený nastavovač textilných strojov začal hrať v ochotníckom divadelnom súbore. Po absolvovaní Janáčkovej akadémie múzických umení krátko pôsobil v Divadle Petra Bezruča v Ostrave, odkiaľ odišiel do desaťročného angažmánu v Štátnom divadle v Brne.

Koncom 70. rokov prešiel do Činoherného klubu v Prahe. Jeho posledným angažmánom bolo Mestské divadlo v Moste, kde sa koncom roka 2014 rozlúčil aj so svojou hereckou kariérou.

Středa si zahral aj niekoľko menších úloh vo filme a televízii. Zahral si napríklad vo filmovej komédii Buldoci a čerešne alebo v televíznych seriáloch Sanitka a Synovia a dcéry Jakuba sklára. Po roku 1989 ho mohli televízni diváci vidieť napríklad v seriáli Divoká krajina. Okrem televízie sa venoval aj dabingu a rozhlasu.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com