SMUTNÁ SPRÁVA: ZOMREL ZNÁMY HUDOBNÍK: Spevák podľahol rakovine

Vo veku 68 rokov zomrel populárny hudobník a bývalý manžel zosnulej speváčky Viery Špinarovej (†65) Vítězslav Vávra. O jeho smrti informoval jeho odcudzený syn Filip.

„Otec zomrel,“ oznámil Vávrov syn na sociálnej sieti. Krátkemu oznámeniu predchádzal príspevok o Vítězslavovom zhoršujúcom sa stave.

„S otcom som nehovoril viac ako 17 rokov. Ale moja mama je s ním v každodennom kontakte. Podľa všetkého má rakovinu v poslednom štádiu a môže to byť otázka niekoľkých dní. Čakáme na výsledky testov. Už dlho je nehybný. Už viac ako rok neopustil byt. Život je krátky, priatelia,“ citoval server Život v Česku jeho príspevok spred niekoľkých dní.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Filip Vávra 🇨🇿👊🏻 (@filemon.vavra)

Podľa informácií Blesku hudobník podľahol zákernému nádoru pľúc. Vítězslav Vávra sa venoval spevu a hre na bicie. Do povedomia poslucháčov sa dostal v 80. rokoch 20. storočia hitmi ako Holka z gymplu, Suverén, Citronová chlika a piesňou k filmu Ako svet prichádza o básniky.

V roku 1984 sa po štvorročnej známosti oženil s legendárnou českou speváčkou Vierou Špinarovou. „Vôbec sme sa nemali brať! Bolo to zbytočné. Ja som sa nechystala odísť z Ostravy, on z Prahy, takže to bolo 15-ročné manželstvo na diaľku,“ povedala Špinarová o svojom manželstve s Vávrom pred rokmi.

zdroj: blesk.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com