SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel známy herec z legendárneho filmu Pelíšky!

Rozkaz bol jasný. Nesmie prejsť za žiadnu cenu. Nebol čas rozmýšľať, kto je kto. Dve dávky. To je hláška z asi najznámejšej úlohy Miroslava Kamana z filmu Pelíšky, kde si zahral esenbáka nie veľmi obdareného inteligenciou.

Podľa portálu idnes.cz Kaman zomrel vo veku 75 rokov v Lipnici nad Sázavou, kde nedávno žil v domove dôchodcov.

Informáciu o úmrtí herca malých úloh serveru potvrdil starosta Lipnice Zdeněk Rafaj, ktorý uviedol, že Kaman zomrel 12. mája. Aj v dôsledku opatrení proti šíreniu koronavírusu o tom vedeli len jeho najbližší.

V posledných rokoch sa Kaman usadil na Vysočine, kde vyrastal.

Filmovať však začal až po päťdesiatke a po absolvovaní baníckej školy pracoval v baniach v Karvinej. Po pracovnom úraze pri závale sa vrátil na Vysočinu, kde pracoval ako vodič cisterny s mliekom a potom ako vychovávateľ v zariadení sociálnej starostlivosti pre dospelých.

Potom sa presťahoval do Prahy, kde vyskúšal niekoľko zamestnaní a pracoval ako komparzista vo filmoch.

S Jiřím Sovákom a Vlastimilom Brodským si zahral v poviedke Jana Hřebejka Posledný koncert, ale jeho prvou väčšou úlohou bol seriál Zdivočelá země.

V roku 1999 ho Hřebejk v Pelíškoch obsadil do úlohy nie príliš bystrého príslušníka Zboru národnej bezpečnosti, ktorý školákom vysvetľoval, ako s kolegom dostali za úlohu zlikvidovať diverzanta, muža s koženou brašňou, ktorý nesmel za žiadnu cenu prejsť. Spolu s ním však bol zastrelený aj poštár.

Vďaka tejto úlohe si ho diváci veľmi obľúbili, a preto ho Hřebejk neskôr obsadil do ďalšieho filmu Horem pádem, kde si tiež zahral nepohodlného policajta. Zároveň bol moderátorom stand-up komédie Na stojáka.

Jeho posledným filmom bol Bony a klid 2 režiséra Víta Olmera z roku 2014.

 

zdroj: idnes.cz, novinky.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com