SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel trojnásobný olympijský medailista, mal 52 rokov!

Vo veku 52 rokov zomrel bývalý ruský volejbalista Vadim Chamuckich, držiteľ troch olympijských medailí, vicemajster sveta a Európy. Dlhoročný kapitán úspešného tímu ukončil kariéru v roku 2013. Jeho úmrtie na Silvestra oznámila ruská federácia, podľa neoficiálnych informácií podľahol problémom so srdcom.

Chamutskich získal striebro na olympijských hrách v Sydney a bronz v Aténach a Pekingu v drese s ruským menom namiesto svojho príliš dlhého priezviska. V roku 2002 sa stal vicemajstrom sveta. S Belgorodom, kde neskôr pôsobil ako tréner, vyhral dvakrát aj Ligu majstrov.

Vadim Anatoljevič Chamutskich (rusky: Вадим Анатольевич Хамутцких; 26. novembra 1969 – 31. decembra 2021) bol ruský volejbalista, člen mužskej reprezentácie, ktorá získala striebornú medailu na majstrovstvách Európy 2007 v Moskve. Tam bol vyhlásený za najlepšieho nahrávača turnaja.

Chamutskikh štartoval aj na Letných olympijských hrách 2004 v gréckych Aténach, kde Rusko získalo bronzovú medailu, keď v play-off o tretie miesto zdolalo Spojené štáty. Štartoval aj na letných olympijských hrách v rokoch 1996 a 2000. Zomrel 31. decembra 2021 vo veku 52 rokov.

zdroj: msn.com, wikipedia

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com