SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel spevák a gitarista známej skupiny: Mal iba 39 rokov!

Zomrel Jan Štrup, bývalý spevák a gitarista skupiny Rybičky 48. Niekoľkokrát spieval s Divokým Billom a v roku 2016 založil vlastnú kapelu Nuly. Mal 39 rokov. Smutnú správu priniesol Jakub Ryba, zakladateľ spoločnosti Rybičky 48.

Spevák a gitarista Jan Štrup nečakane zomrel vo veku 39 rokov. „Pred chvíľou som sa dozvedel, že zomrel Jan Štrup,“ informoval na Facebooku Jakub Ryba, zakladateľ pop-punkovej skupiny Rybičky 48.

„Nebudem rozoberať, ako sme sa zoznámili, čo sme spolu zažili a čo sa stalo, že sme sa posledných pár rokov nerozprávali. Na to bude čas, keď budem písať svoje memoáre. Honza v ňom bude mať nezabudnuteľné miesto. Niekoľko rokov som ho mal ako brata, spoluhráča a partnera. Naučil ma, ako sa zabávať ako rocková hviezda,“ dodal Ryba.

Štrup začínal v roku 2005 v skupine Medvěd 009, ktorá vtedy predskakovala skupine Divokej Bill. Štrup v tejto skupine neskôr hosťoval ako spevák.

Bol tiež známy svojím divokým životným štýlom. „Hanz, cez všetky úskalia a zvraty si vždy bol a zostal jedným z nás,“ povedala skupina Medvěd 009.

V diskografii Fish 48 je Štrup podpísaný pod tromi albumami, a to Viva la revolución, Record of the Year a This is rock’n’roll, you faggots. Od roku 2016 mal vlastnú kapelu Zero a o dva roky neskôr ju premenoval na Weather.

zdroj: tn.nova.vz, facebook Kuba Ryba

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com