SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel poslanec, ktorého pobodali pri stretnutí s voličmi!

V piatok zatiaľ neznámy útočník napadol a dobodal britského konzervatívneho poslanca Davida Amesa. Neskôr v nemocnici zraneniam podľahol aj napriek maximálnemu úsiliu zdravotníkov.

Podľa Sky News k útoku došlo v Leigh-on-Sea, východne od Londýna, keď sa politik stretol s voličmi vo volebnom obvode Southend West, ktorý Amess zastupuje v parlamente od roku 1997.

Útok v piatok potvrdila kancelária poslanca. Amessov zdravotný stav bol dlho nejasný. Šesťdesiatročný politik utrpel niekoľko bodných rán a na mieste mu poskytli prvé ošetrenie.

Motív útoku ani totožnosť páchateľa zatiaľ nie sú známe. Podľa Sky News polícia v súvislosti s útokom zatkla jednu osobu. Je to 25-ročný muž.

Amess patril k dlhodobým a hlasným odporcom zotrvania Británie v Európskej únii a zapojil sa do kampane za brexit.

„Vášnivo veril v túto krajinu a jej budúcnosť. Stratili sme skvelého verejného činiteľa, veľmi obľúbeného priateľa a kolegu,“ povedal britský konzervatívny premiér Boris Johnson. „Po takmer 40 rokoch nepretržitej služby obyvateľom Essexu a celej Británie ho zabili priamo v jeho vlastnom okrese,“ zdôraznil premiér a pripomenul, že Amess počas svojej kariéry zákonodarcu pomohol mnohým ľuďom a presadil zákony na ochranu zdravia ľudí a zvierat. Premiér Johnson sa vyjadril neskôr ako ostatní politici, pretože sa vracal z pracovnej cesty v Bristole.

Problém trestnej činnosti páchanej nožom je na niektorých miestach v Británii veľmi závažný. Nie je to prvýkrát, čo sa stali terčom útoku politici. V januári 2000 vtrhol do kancelárie liberálneho poslanca Nigela Jonesa muž ozbrojený japonským mečom. Jonesov asistent Andy Pennington útok neprežil.

zdroj: dailymail.co.uk, sky news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com