SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec Dean Stockwell († 85)

Dean Stockwell je známy z televízneho seriálu Quantum Leap, ale aj z drámy Modrý zamat Davida Lyncha a filmu Wima Wendersa Paríž, Texas.

Vo veku 85 rokov zomrel v USA herec Dean Stockwell. Ako dieťa hral v hollywoodskych filmoch a neskôr sa po prestávke úspešne vrátil k filmu, informovala dnes agentúra AP.

Stockwellov agent oznámil, že herec zomrel v nedeľu 7. novembra prirodzenou smrťou.

Stockwell získal nomináciu na Oscara za výkon vo filme Ženatý s mafiou z roku 1988 a štyri nominácie na cenu Emmy za film Quantum Leap.

Stockwell sa herectvu venoval sedem desaťročí a bol hollywoodskym veteránom ešte pred dovŕšením tínedžerského veku, uviedla agentúra AP. V 20. rokoch účinkoval na Broadwayi a zahral si v kvalitných filmoch, ako napríklad v roku 1960 v Sons and Lovers.

Rok predtým získal v Cannes cenu za najlepší mužský herecký výkon v kriminálnom filme Compulsion a o tri roky neskôr získal rovnakú cenu za film Sidneyho Lumeta Long Day’s Journey Into Night. Za jeho najúspešnejšie obdobie možno považovať filmy z 80. rokov. „Stále pracujem rovnako ako na začiatku – úplne intuitívne a inštinktívne. Ale ako prechádzate životom, získavate milióny skúseností a informácií, takže máte čoraz väčší záber,“ povedal v jednom rozhovore v roku 1987.

zdroj: deadline.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com