SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel legendárny Robo Kazík, známy spevák účinkoval aj v hudobnej relácii Repete

 Vo veku 73 rokov zomrel spevák Robo Kazík. Informoval o tom denník Nový Čas.

Kazík pochádzal z Topoľčianok a bol známy vďaka účinkovaniu v hudobnej relácii Repete. V rokoch 2006 – 2010 bol viceprimátorom Banskej Bystrice. Príčina jeho úmrtia zatiaľ nie je známa.

Robo Kazík sa narodil 11. mája 1947 v Topoľčiankach. Absolvoval Strednú ekonomickú školu a Inštitút pre národné výbory. Pracoval ako robotník v Calexe Zlaté Moravce a v Pozemných stavbách v Banskej Bystrici. Na Mestskom úrade v Banskej Bystrici robil šestnásť rokov. Najskôr robil vodiča, potom vedúceho Akcie Z a ešte neskôr vedúceho odboru výstavby. Medzi rokmi 1983 – 1990 bol riaditeľom Slovkoncertu. Vydal albumy Vráť sa mi, láska, Venované Vám, Toto sólo patrí nám, Srdce ti napovie, Vianoce, Jesenné lístie, Letná nálada. Niektoré z nich nahral s Orchestrom Pavla Zajáčka V Slovenskej televízii účinkoval v programe Repete. V období 2006 – 2010 pracoval ako viceprimátor v Banskej Bystrici.

S jeho manželkou Marienkou, ktorá pochádza z Očovej, mal dvoch synov. Jeho dvorná textárka bola Mária Kodajová. V roku 2006 spolu s Karolom Konárikom naspieval duet „Život je boj“ pre jeho album To som ja.

Dnes ma zasiahla veľmi smutná správa, môj výborný kamarát a dlhoročný kolega Robo Kazík odišiel. Ďakujem Ti za nespočetné množstvo príjemných chvíľ. Odpočívaj v pokoji kamarát môj!

Uverejnil používateľ Peter Stašák- oficiálna stránka Pondelok 1. februára 2021

zdroj: SITA, Reprofoto: www.youtube.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com