SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel legendárny muzikant zo ZNÁMEJ kapely!

Saxofonista Dennis Thomas, jeden zo zakladateľov americkej funkovej skupiny Kool & The Gang, zomrel v sobotu vo veku 70 rokov. Kapela to oznámila na Twitteri. Thomas, známy aj pod iniciálami Dee Tee, podľa vyhlásenia zomrel pokojne v spánku v New Jersey.

Thomas hral v skupine Kool & The Gang na saxofón, flautu a bicie, ale bol považovaný aj za majstra choreografa. Najväčšiu slávu skupina zažila v polovici 70. rokov a potom v 80. rokoch. Preslávili ju hity Celebration, Cherish, Ladies Night, Fresh a Get Down On It.

Kool & The Gang pochádzajú z Jersey City v New Jersey v USA. Bratia basgitarista Robert ‚Kool‘ Bell a skladateľ Ronald Bell boli pri ich kolíske. Počas svojej kariéry predali viac ako 70 miliónov nosičov a získali viac ako 30 zlatých a platinových albumov. Ich hudba sa objavila aj vo viacerých známych filmoch, ako napríklad Horúčka sobotňajšej noci s Johnom Travoltom a Pulp Fiction.

Počas viac ako 40 rokov existencie prešla skupina viacerými personálnymi zmenami. Spevák James Taylor, ktorý v skupine pôsobil počas jej najlepších rokov v 80. rokoch, pokračuje v sólovej kariére. Pred niekoľkými rokmi zomrel gitarista Charles Smith, ktorý skupinu aj spoluzakladal. Zomrel aj ďalší spoluzakladateľ, trubkár Robert Mickens, a zomrel aj Ronald Bell.

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com