SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel herec Ladislav Potměšil, známy ako major Maisner

Zomrel Ladislav Potměšil (†75), filmový major Maisner alebo tatko z Discopříběhu.

Posledné roky boli pre herca veľmi bolestivé. Po tom, čo mu lekári v roku 2016 našli metastázujúci nádor na stavci, nasledovali tri operácie, veľmi ťažko sa mu chodilo a väčšinu času trávil v posteli. S rakovinou bojoval celkovo trikrát, naposledy mu napadla kosti.

Túto informáciu potvrdil jeho syn Jan. „Otec zomrel dnes ráno v spánku v motolskej nemocnici. V posledných rokoch si veľa vytrpel a chcel by som sa poďakovať všetkým lekárom a sestričkám, ktorí sa o neho úžasne starali, najmä v posledných dňoch,“ Dôvodom bola vraj rakovina.

Po zdrvujúcej diagnóze podstúpil Potměšil v roku 2016 operáciu stavcov. Tie však nakoniec museli byť dve a nasledovala reoperácia. „Bolo to jedno z najťažších období, aké som zažil,“ spomína Potměšil, ktorý bol päť mesiacov pripútaný na lôžko. Potom sa sotva pohyboval pomocou chodítka. „Odstránili celý stavec vcelku, kde bol nádor skrytý. Začali sme teda zadným prístupom a odstránili sme zadnú časť stavca. A potom sa s odstupom času pristúpilo k operácii z predného prístupu,“ opísal náročný zákrok prednosta spondylochirurgickej kliniky FN Motol Prof. MUDr. Ján Štulík, CSc. Neskôr bola potrebná reoperácia, počas ktorej sa musel upevniť náhradný stavec.

No a aby toho nebolo málo, hercovi sa na bruchu urobila veľká prietrž, takže jej odstránenie bolo štvrtou operáciou, ktorú musel v priebehu roka podstúpiť. Potom sa Potměšil navždy vzdal herectva. Česť jeho pamiatke!

https://youtu.be/BgD0YD5CcyU

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com