SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel ďalší legendárny muzikant zo ZNÁMEJ kapely! Prehral dlhý boj s rakovinou

Vo veku 62 rokov zomrel saxofonista a člen britskej skupiny UB40 Brian Travers. Hudobník po niekoľkých rokoch prehral svoj boj s rakovinou. Kapela oznámila jeho smrť na sociálnej sieti.

„S veľkým zármutkom oznamujeme, že nás opustil náš priateľ, brat a zakladajúci člen skupiny UB40 a hudobná legenda Brian David Travers. Brian zomrel v nedeľu večer v kruhu svojej rodiny po dlhom a hrdinskom boji s rakovinou. Myslíme na Brianovu manželku Lesley, jeho dcéru Listu a syna Jamieho,“ uviedla skupina UB40 v príspevku na Facebooku.

Do hodiny od zverejnenia sa pod príspevkom objavili tisíce kondolencií. Ľudia tiež zdieľali skupinové fotografie s legendárnym hudobníkom a vyjadrovali sústrasť jeho blízkym.

Travers je členom birminghamskej skupiny od roku 1978. Spolu s ďalšími zakladajúcimi členmi ju pomenovali podľa formulára, ktorý vydala britská vláda v čase, keď sa vytvárali skupiny pre dávky v nezamestnanosti – Unemployment Benefit Form 40.

Mladí hudobníci sa poznali ako priatelia a každý z nich vedel hrať na iný nástroj. Ich prvé vystúpenie sa konalo v krčme The Hare & Hounds Pub.

Väčší úspech sa dostavil po tom, čo si ich všimla speváčka Chrissie Hynde, ktorá pre nich nahrala dva hity I Got You Babe a Breakfast In Bed. Prvý singel nazvali Food for Thought a v britskej hitparáde sa vyšplhal na štvrté miesto.

Kapela získala celosvetový úspech po roku 1983 a vydaní albumu Labour of Love. Album obsahoval coververziu skladby Falling In Love With You od Elvisa Presleyho a coververziu skladby Red Red Wine od Neila Diamonda. UB40 bola ovplyvnená hudobnými štýlmi, ako sú reggae a ska. Kapela vystupuje dodnes a jej zloženie sa mení len minimálne.

zdroj: facebook, youtube

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com