SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel americký herec Ned Beatty

Zomrel americký herec Ned Beatty. Mal 83 rokov. Pracoval po boku najväčších hollywoodskych hviezd. Účinkoval vo viac ako 150 filmoch a televíznych reláciách. Zahral si napríklad v prvých dvoch dieloch série o Supermanovi s Christopherom Reevom v hlavnej úlohe. Beatty stvárnil prihlúpleho pomocníka zloducha Lexa Luthora.

Beattyho hollywoodsku kariéru odštartoval thriller Vyslobodenie z roku 1972, v ktorom si zahral spolu s Jonom Voightom a Burtom Reynoldsom. V nasledujúcich rokoch sa rodák z Kentucky objavil v niektorých z najpopulárnejších filmov tej doby vrátane drámy Všetci prezidentovi muži.

Za výkon v kultovej satirickej dráme Television Company z roku 1976 získal svoju jedinú nomináciu na Oscara v kategórii herec vo vedľajšej úlohe. Medzi jeho najnovšie filmové úlohy patrí historický film Súkromná vojna pána Wilsona s Tomom Hanksom a svoj hlas prepožičal postavičkám v animovaných filmoch Rango a Toy Story 3. Beatty sa objavil aj v úspešných televíznych seriáloch ako M*A*S*H a Zákon a poriadok.

Hercova manažérka Deborah Millerová pre agentúru AP uviedla, že Beatty zomrel prirodzenou smrťou v kruhu svojich najbližších. Umelec mal osem detí z troch rôznych manželstiev.

zdroj: ČTK

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com