SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 95 rokov zomrel legendárny herec z Vinnetoua!

Vo veku 95 rokov zomrel nemecký herec Ralf Wolter.

Wolter bol posledným žijúcim hercom z populárnych filmov Karla Maya zo 60. rokov, ktorý hral „Sama Hawkensa“ vo filmoch WINNETOU a „Hadžiho Halefa Omara“ vo filmoch KURDISTAN.

Herec Ralph Wolters zomrel v Mníchove vo veku 95 rokov. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra. Údajne to v piatok potvrdila jeho manželka. Wolter sa stal známym najmä vďaka účinkovaniu v mnohých filmoch Karla Maya. Tam stelesnil postavy Sama Hawkensa, švábskeho predavača hodiniek Hasenpfeffera či Hadschiho Halefa Omara v mnohých „Winnetouových“ pásmach.

Wolter sa narodil v roku 1926 v Berlíne, pochádzal z umeleckej rodiny a už v mladosti sa venoval herectvu. V roku 1951 si zahral v komédii „Ženy pána S.“ po boku Paula Hörbigera (1894 – 1981). Nasledovalo množstvo ďalších filmových produkcií, kým si v roku 1962 po prvý raz zahral úlohu herca Sama Hawkensa a následne sa zúčastnil na viac ako desiatke filmov Karla Maya.

Ralf Wolter spôsobil v roku 2002 smrteľnú dopravnú nehodu

Od roku 1975 sa Wolter objavoval najmä v televíznych filmoch ako „Der Alte“, „Der Fahnder“, „Ein Schloss am Wörthersee“ alebo v „Tatort“. Na svoje veľké úspechy z filmov o Karlovi Mayovi však už nedokázal nadviazať.

V máji 2002 sa Wolter nedobrovoľne dostal na titulky novín. Vtedy 75-ročný muž spôsobil dopravnú nehodu s tromi obeťami na životoch po tom, ako sa so svojím autom otočil na diaľnici. Z miesta nehody potom ušiel. Na neskoršom súdnom pojednávaní Wolter povedal, že si nič nevšimol, a preto odišiel. Napriek tomu bol odsúdený na podmienečný trest a pokutu okrem iného za neúmyselné zabitie.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com