SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 94 rokov zomrela legendárna herečka! Zomrela tesne pred svojimi 95. narodeninami!

Zomrela Eileen Ryanová, herečka, ktorá účinkovala v televízii, vo filmoch a na Broadwayi, a matriarcha rodiny Pennovcov, ktorá sa venuje umeniu. Mala 94 rokov.

Ryanová, ktorá bola matkou hercov Seana Penna a Christophera Penna a hudobníka Michaela Penna, zomrela v nedeľu vo svojom dome v Malibu v Kalifornii, uviedla hovorkyňa rodiny Mara Buxbaumová. Ryanová by sa budúcu nedeľu dožila 95 rokov.

„Včera sme prišli o mamu,“ napísal Michael Penn na Twitteri so zlomeným srdcom v podobe emoji.

V 50. rokoch 20. storočia mala na Broadwayi dve úlohy – obe krátkodobé – vo filmoch „Sing Till Tomorrow“ v roku 1953 a „Comes a Day“ v roku 1958.

V roku 1957 bola Ryanová na skúškach filmu „Iceman Cometh“, keď stretla Lea Penna, ktorý v produkcii Circle in the Square nahradil Jasona Robardsa. Do týždňa po zoznámení sa k sebe nasťahovali a o niekoľko mesiacov neskôr sa vzali. Leo Penn zomrel v roku 1998.

Jej televízne úlohy zahŕňajú účinkovanie v seriáloch „Private Practice“, „The Twilight Zone“, „Bonanza“, „The Detectives“, „Marcus Welby, M.D.“, „Little House on the Prairie“, „Arli$$“, „Ally McBeal“, „NYPD Blue“, „ER“, „CSI“, „Men of a Certain Age“ a „Grey’s Anatomy“.

Medzi jej filmové úlohy patrili „Parenthood“ a „Benny & Joon“. Hrala aj vo filmoch so svojimi synmi, vrátane „Zblízka“, „Ja som Sam“, „Indiánsky bežec“ a „Prechodník“.

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com