SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku 90 rokov zomrela známa a oceňovaná herečka! Bola to veľká hviezda 60. a 70. rokov!

Talianska herečka Monica Vittiová, veľká hviezda 60. a 70. rokov, zomrela vo veku 90 rokov.

Herečka, ktorá sa narodila v roku 1931 v Ríme, vyštudovala tamojšiu Akadémiu dramatických umení a začala hrať v divadle.

K filmu sa dostala v roku 1954, keď získala úlohu vo filme Ettoreho Scolu Ridere ridere ridere. Známa je najmä vďaka filmom zo 60. rokov, keď spolupracovala s režisérom Michelangelom Antonionim, ako napríklad Dobrodružstvo, Červená pustatina, Zatmenie a Noc. Za úlohu vo filme Dobrodružstvo získala na Berlinale cenu za najlepší ženský herecký výkon. Filmy nakrútené s Antonionim sa súhrnne nazývajú „tetralógia emócií“.

Neskôr sa preslávila ako komediálna herečka a talianska kritika ocenila film Dievča s pištoľou, ktorý bol nominovaný aj na Oscara za najlepší cudzojazyčný film. Medzi ďalšie úspešné filmy patrili Moja láska, pomôž mi a dráma Žiarlivosť s Marcelom Mastroiannim, ako aj Zlodejka Tereza a Kačica na pomarančoch.

V 80. rokoch natočila ďalšie komédie ako Žiarlivé tango, Prepáč, že to nestačí a Viem, že vieš, že viem, ale jej hviezda už slabla. V deviatej dekáde sa rozlúčila úlohou v televíznej dráme Tri dni so sudcom.

 

zdroj: variety.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com