SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 89 rokov zomrel ďalší legendárny herec!

Vo veku 89 rokov zomrel George R. Robertson, kanadský herec známy najmä vďaka úlohe zábavného náčelníka Henryho J. Hursta v šiestich filmoch Policajnej akadémie.

Rodina potvrdila jeho úmrtie v Sunnybrook Health Sciences Centre 29. januára v nekrológu. Bol opísaný ako „manžel, otec, starý otec, herec, spisovateľ, maliar [a] humanitárny pracovník“ a rodina napísala, že „zanecháva dedičstvo mnohých úspechov“, z ktorých mnohé možno pripísať jeho dlhej filmovej a televíznej kariére.

Robertson sa narodil 20. apríla 1933 v Bramptone v Ontáriu a svoju hereckú kariéru začal na divadelných doskách, potom si zahral malé úlohy vo viacerých televíznych seriáloch vrátane FBI, Najsmrtonosnejšia hra a Cool Million. Ale až keď dostal úlohu v klasickom seriáli z 80. rokov Policajná akadémia po boku hviezd Steva Guttenberga, Kim Cattrallovej a zosnulého Bubbu Smitha, prišiel jeho veľký zlom. Film mal obrovský komerčný úspech a v rokoch 1985 až 1989 sa dočkal ďalších piatich pokračovaní.

Po skončení filmovej série Robertson pokračoval v účinkovaní v niekoľkých televíznych filmoch a seriáloch, ako napríklad Cesta k 11. septembru, Dokumenty Pentagonu a Nedele u Tiffanyho. V rokoch 1989 – 1994 mal tiež pravidelnú úlohu v dramatickom seriáli E.N.G., ktorý vysielala televízia CTV. Herecké úlohy prijímal až do roku 2017, pričom jeho poslednými dvoma titulmi boli Crossfire v roku 2016 a Cradle to Grave v roku 2017.

Robertson počas svojej kariéry nazbieral približne 80 hereckých titulov a podľa jeho rodiny mu Kanadská vysielacia spoločnosť v roku 1993 udelila cenu Margaret Collierovej.

Napriek dlhej filmovej kariére jeho rodina poznamenala, že „najdôležitejšie ciele dosiahol tým, že pomáhal iným“. Uviedli, že po účinkovaní v úlohe náčelníka Hursta v Policajnej akadémii využil svoju rolu na to, aby sa prihovoril mládeži na stredných školách po celej Kanade ako veľvyslanec UNICEF – tento čin mu nakoniec v roku 1990 vyniesol cenu Dannyho Kaye pre UNICEF v Kanade za mimoriadny prínos. Pomohol tiež vyzbierať peniaze pre sirotinec v thajskom Chiang Mai, keď prešiel 529 kilometrov (viac ako 328 míľ).

Robertson bol športovcom aj predtým, než sa stal hercom, na strednej škole hrával hokej aj futbal a jeho rodina uviedla, že v neskorších rokoch sa začal venovať inému druhu umenia: maľovaniu a písaniu.

Zostala po ňom 61-ročná manželka Adele, dve dcéry Sarah a Ellen, ako aj niekoľko vnúčat. Smútočný obrad sa bude konať v marci.

zdroj: people.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com