SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrel prvý ukrajinský prezident. Podľahol dlhej chorobe!

Prvý ukrajinský prezident Leonid Kravčuk zomrel dnes vo veku 88 rokov po dlhej chorobe, informovala tlačová agentúra Ukrajinski Novyny s odvolaním sa na zdroj blízky Kravčukovej rodine.

Kravčuk bol prezidentom v rokoch 1991 až 1994. V decembri 1991 sa spolu s ruským prezidentom Borisom Jeľcinom a Stanislavom Šuškevičom, predsedom Najvyššieho sovietu Bieloruska a neskorším prvým lídrom nezávislého Bieloruska, zúčastnil na podpise tzv. bieloruskej dohody, ktorá po 69 rokoch ukončila existenciu Sovietskeho zväzu.

V júli 2020 Leonid Kravčuk viedol ukrajinskú delegáciu v trojstrannej kontaktnej skupine pre Donbas, región na východe Ukrajiny, ktorý je od roku 2014 predmetom ukrajinsko-ruských sporov a v súčasnosti je dejiskom prudkých bojov. Vo funkcii vystriedal druhého ukrajinského prezidenta Leonida Kučmu, informovala tlačová agentúra Unian.

V júni 2021 médiá informovali, že Kravčukov zdravotný stav sa zhoršil. Následne sa objavili informácie, že podstúpil operáciu srdca. Po tomto zákroku bol na jednotke intenzívnej starostlivosti a napojený na pľúcny ventilátor. Po operácii sa bývalý prezident zotavoval v Nemecku. Nedávno médiá informovali, že jeho stav sa opäť zhoršil, uviedla agentúra Unian. Kravčuk v januári oslávil 80. narodeniny.

Minulý týždeň zomrel vo veku 87 rokov aj Stanislav Šuškevič, prvý líder nezávislého Bieloruska a signatár Bieloruskej dohody.

 

zdroj: ukranews.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com