SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 87 rokov zomrela známa herečka. Osudnou sa jej stala dlhá choroba!

Francúzska herečka Mylene Demongeotová, kasová hviezda od 50. rokov až po súčasnosť, ktorá účinkovala aj vo viacerých britských filmoch, zomrela vo štvrtok po dlhej chorobe vo veku 87 rokov.

Počas svojej 70-ročnej kariéry si zahrala napríklad Milady de Winter vo filme „Traja mušketieri“ z roku 1961 alebo po boku Davida Nivena vo filme Otta Premingera „Bonjour Tristesse“ z roku 1958.

Vo Francúzsku ju najviac preslávili komédie, najmä dve trilógie, ktoré sa objavili s odstupom polstoročia – filmy „Fantomas“ v 60. rokoch a franšíza „Camping“ v posledných rokoch.

Účinkovala aj vo vážnejších filmoch a za úlohu vo filme „The Crucible“ z roku 1957, ktorý Jean-Paul Sartre adaptoval podľa slávnej hry Arthura Millera, bola nominovaná na cenu BAFTA pre najlepšieho nováčika.

Populárna zostala až do konca, keď si zahrala vo filme „Domov dôchodcov“ po boku Gerarda Depardieu, ktorý bol jedným z najväčších kasových trhákov roku 2022 vo Francúzsku.

Demongeotovú v jej začiatkoch často prirovnávali k jej súčasníčke Brigitte Bardotovej a podobne bola vášnivou zástankyňou charitatívnych organizácií zameraných na životné prostredie a zvieratá.

Zomrela v parížskej nemocnici, pričom príčina smrti nebola bezprostredne uvedená.

zdroj: france24.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com