SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 85 rokov zomrela významná osobnosť Slovenského rozhlasu!

Zomrel literárny redaktor Pavol Hudík. Stál za desiatkami rôznych literárnych programov, besied a pripravoval čítania na pokračovanie. Narodil sa pred 85 rokmi v Topoľčiankach.

Vo veku 85 rokov nás dnes, 6.4.2022 opustil PAVOL HUDÍK, redaktor, literárny publicista, scenárista, dramatizátor, režisér, prekladateľ a autor monografie Topoľčianky, jeho rodiska, milovaného miesta jeho detstva a mladosti.

Po absolvovaní strednej školy v Zlatých Moravciach vyštudoval slovenský jazyk a literatúru na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (1955 – 1960). Po štúdiu pôsobil ako redaktor, od r. 1969 ako vedúci redaktor Literárnej redakcie Československého, od r. 1993 Slovenského rozhlasu v Bratislave.

Celý život pôsobil v Slovenskom rozhlase, výrazným spôsobom sa zaslúžil o modernú podobu literárneho rozhlasového vysielania. Je autorom mnohých literárnych rozhlasových programov, ale aj literárno-hudobných kompozícií realizovaných mimo rozhlasu.

Jeho výraznú osobnosť si pripomenieme vo štvrtok 7. apríla popoludní od 12.40 na Dvojke v dokumentárnom portréte Pavol Hudík.

Pavol Hudík zomrel vo veku 85 rokov. V roku 2006 napísal knihu Môj rozhlas alebo Každý deň stretnúť človeka.

 

zdroj: litcentrum.sk,Dvojka

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com