SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 82 rokov zomrel známy český sexuológ Radim Uzel!

Sexuológ Radim Uzel zomrel vo veku 82 rokov. Pracoval aj ako učiteľ a súdny znalec.

O jeho úmrtí informoval v utorok spravodajský server iDnes.cz a dodal, že lekár trpel rakovinou žalúdka.

Uzel vyštudoval Lekársku fakultu Masarykovej univerzity v Brne a bol špecialistom na ženské lekárstvo. Často sa objavoval v médiách a stal sa tvárou reklamy na liek na mužskú potenciu.

V minulosti opakovane neúspešne kandidoval v senátnych voľbách.

V marci mu prezident Miloš Zeman udelil medailu Za zásluhy.

Radim Uzel sa naposledy objavil na verejnosti 7. marca 2022, keď sa zúčastnil na slávnostnom odovzdávaní cien na Pražskom hrade. Od prezidenta Miloša Zemana dostal medailu Za zásluhy. Ceremoniál sa mal pôvodne uskutočniť v roku 2020, ale bol odložený z dôvodu covid. Uzel bol ochabnutý a bolo zrejmé, že bojuje s vážnou chorobou. Priznal, že zdravotne na tom nie je dobre a jeho stav sa nevyvíja pozitívne.

Bol absolventom lekárskej fakulty v Brne. Po roku 1989 prešiel do Ústavu pre starostlivosť o matku a dieťa v Prahe. Bol čestným predsedom Spoločnosti pre plánovanie rodiny a sexuálnu výchovu.

Okrem vedeckej a pedagogickej činnosti sa Uzel angažoval aj v politike. Začiatkom 90. rokov stál pri zrode mimoparlamentnej Nezávislej erotickej iniciatívy (neskôr premenovanej na Nezávislú iniciatívu). Niekoľkokrát kandidoval do Senátu, naposledy v roku 2012 za Stranu práv občanov Zemanovce v okrese Břeclav. V júni 2002 bol na kandidátke národných socialistov pre voľby do Poslaneckej snemovne, ale do parlamentu sa nedostal.

zdroj: idnes.cz

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com