SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 81 rokov zomrel známy režisér. Podľahol rakovine pankreasu!

Vo veku 81 rokov zomrel v Los Angeles nemecký filmový režisér Wolfgang Petersen.

Bol jedným z mála nemeckých filmárov, ktorí sa presadili v Hollywoode. Nakrútil akčné filmy ako Dokonalá búrka (2000) a Smrtiaca epidémia (1995), ako aj kultový a dobrodružný Nekonečný príbeh (1984). O jeho smrti informovala v utorok tlačová agentúra DPA.

Petersen zomrel v piatok vo svojom dome v losangeleskej štvrti Brentwood na rakovinu pankreasu, uvádza filmový magazín Deadline.

Petersen, rodák z nemeckého mesta Emden na pobreží Severného mora, vyštudoval prestížne hamburské gymnázium, neskôr študoval divadelné umenie a napokon absolvoval berlínsku filmovú a televíznu akadémiu. Začínal ako herec a asistent réžie v Hamburgu a po škole začal sám natáčať.

Stál za kamerou niekoľkých epizód kriminálneho seriálu Miesto činu a výrazne sa presadil svojím prvým celovečerným filmom Jeden z nás dvoch (1974).

Medzinárodnú slávu mu zabezpečil celovečerný film Ponorka z roku 1981, ktorý sugestívne zobrazoval osudy vojakov počas podmorských bojov počas druhej svetovej vojny. Do Hollywoodu sa dostal vďaka úspechu filmu Nekonečný príbeh (1984), ktorý vznikol v nemecko-americkej koprodukcii.

Vtedy bol v Hollywoode známy ako expert na akčné filmy. V 90. rokoch 20. storočia natočil trilery ako S nasadením života (1993) a Air Force One (1997). V roku 2004 obsadil do historického filmu Trója (2004) celú plejádu hollywoodskych hviezd. S réžiou sa rozlúčil pred šiestimi rokmi nemeckou kriminálnou komédiou Ako vykradnúť banku (2016).

zdroj: ign.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com