SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 79 rokov zomrel legendárny herec, zahral si aj známeho MAFIÁNA!

Vo veku 79 rokov zomrel v piatok herec Tony Sirico, ktorý v seriáli HBO „Sopranovci“ stvárnil milého, ale vražedného gangstra Paulieho Walnutsa a bol často obsadzovaný do filmov Woodyho Allena.

Sirico hral hlavnú úlohu v dráme HBO, ktorá sa začala v roku 1999 a stala sa vplyvným hitom na začiatku éry prestížnej televízie.

Hoci si v rokoch 1994 až 2016 zahral menšie úlohy v šiestich filmoch Woodyho Allena, Sirico nebol pred svojou prelomovou úlohou, v ktorej bol kapitánom v zločineckej rodine hlavnej postavy Tonyho Soprana, ktorého hral zosnulý James Gandolfini, nijako zvlášť známy.

Postava Paulieho Walnutsa bola nekompromisný zločinec, ktorý občas prejavoval láskavosť, niekedy poskytoval hlúpe komické odľahčenie malapropizmami, ale vždy bol lojálny voči šéfovi.

„Postava väčšia ako život na obrazovke aj mimo nej. Budeš mi veľmi chýbať, priateľ môj,“ uviedol na Twitteri spoluhráč zo Sopranovcov Steven Van Zandt.

Sirico často hrával taliansko-amerických mafiánov, vrátane malej úlohy vo filme „Goodfellas“, populárnom a kritikmi oceňovanom hite Martina Scorseseho z roku 1990. Sirico si tiež zahral komika, keď nahovoril hovoriaceho psa Vinnyho v animovanom seriáli „Family Guy“.

Medzi jeho úlohy vo filmoch Woodyho Allena patria „Bullets Over Broadway“ z roku 1994, „Mighty Aphrodite“ z roku 1995, „Everyone Says I Love You“ z roku 1996, „Deconstructing Harry“ z roku 1997, „Celebrity“ z roku 1998 a v jeho post-sopranovskej sláve „Café Society“ z roku 2016.

„S veľkým zármutkom, ale s neuveriteľnou hrdosťou, láskou a množstvom krásnych spomienok vám chce rodina Gennara Anthonyho ‚Tonyho‘ Sirica oznámiť, že 8. júla 2022 ráno zomrel,“ napísal na Facebooku jeho brat Robert Sirico, rímskokatolícky kňaz.

Podľa jeho brata po ňom zostali dve deti a bližšie nešpecifikovaný počet vnúčat, súrodencov, neterí, synovcov a ďalších osôb.

Príčina smrti nebola oznámená.

Sirico sa narodil 29. júla 1942 v Brooklyne a podľa filmovej databázy IMDB.com si začiatkom 70. rokov minulého storočia odsedel 20 mesiacov vo väzení za držanie zbrane.

Jeho prvá filmová úloha prišla v roku 1974 vo filme „Crazy Joe“ o mafiánovi Joeym Gallovi, ale jeho rozhodujúca úloha bola v seriáli HBO, ktorý vytvoril David Chase.

„Keď som si prvýkrát prečítal scenár Davida Chasea, vedel som, že je to výnimočné,“ cituje Sirica IMDB. „Toto je to, čo som celý život hľadal. … Hneď som vedel, že pre túto rolu treba zabíjať.“

 

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com