SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 77 rokov zomrel známy herec. Prehral svoj boj s rakovinou!

Herec Tony Dow, známy najmä vďaka úlohe Wallyho Cleavera v americkom televíznom sitkome z 50. rokov „Leave It to Beaver“, zomrel v stredu vo veku 77 rokov, informovala jeho rodina a manažérsky tím v stredu, deň po tom, ako bola jeho smrť predčasne oznámená.

Dow, ktorého kariéra televízneho herca, režiséra a producenta trvala sedem desaťročí, zomrel v hospici s rodinou po boku, uvádza sa vo vyhlásení zverejnenom na Facebooku s odvolaním sa na jeho syna Christophera. Príčina smrti nebola zverejnená, hoci on a jeho manželka Lauren uviedli, že Dow v máji trpel recidívou rakoviny.

„Hoci je to veľmi smutný deň, mám útechu a pokoj, že je na lepšom mieste,“ uviedol Christopher Dow vo vyhlásení. „Bol to ten najlepší otec, akého si ktokoľvek mohol priať.“

V utorok museli Dowovi manažéri stiahnuť príspevok na Facebooku, v ktorom uviedli, že ťažko chorý herec už zomrel, a vysvetlili, že jeho „rozrušená“ manželka si omylom myslela, že bol vyhlásený za mŕtveho. V tom čase uviedli, že Dow je síce ťažko chorý, ale stále žije.

V seriáli Leave It to Beaver, ktorý sa vysielal v rokoch 1957 až 1963, Dow hral dospievajúceho staršieho brata titulnej postavy Theodora „Beavera“ Cleavera. Dowova úloha v seriáli, ktorý zobrazoval idealizovanú americkú rodinu žijúcu bezstarostným životom na americkom predmestí, z neho urobila kultúrnu ikonu.

„Vieme, že svet je spoločne zarmútený stratou tohto neuveriteľného muža,“ uviedol jeho manažérsky tím v príspevku na sociálnej sieti. „Toľko nám všetkým dal a mnohí ho milovali.“

Koncom mája Dow zdieľal na Facebooku správu, v ktorej sa poďakoval svojim fanúšikom za ich želania a podrobne opísal svoj zdravotný stav vrátane skúseností s liečbou rakoviny. V ďalšom príspevku týždeň pred smrťou uviedol, že jeho zdravotný stav sa zhoršuje.

Dow si svoju úlohu Wallyho Cleavera zopakoval v 80. rokoch 20. storočia vo vedľajšom filme „Still the Beaver“ a v televíznom seriáli „The New Leave It to Beaver“. Objavil sa aj v dennom seriáli „General Hospital“.

Dow je zapísaný aj ako režisér viac ako desiatky televíznych seriálov vrátane „The New Leave it to Beaver“ a „Harry and the Hendersons“ v 90. rokoch.

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com