SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 76 rokov zomrela legendárna speváčka, dnes mala dosiahnuť VEĽKÝ míľnik!

Naomi Juddová, držiteľka Grammy a matka Wynonny a Ashley, zomrela vo veku 76 rokov.

Dcéry oznámili jej smrť v sobotu, deň pred uvedením skupiny Judds do Siene slávy country hudby.

Naomi Juddová, speváčka narodená v Kentucky, ktorá spolu s dcérou Wynonnou vytvorila duo Judds, ktoré získalo cenu Grammy, a bola tiež matkou herca Ashleyho Judda, zomrela. Mala 76 rokov.

Juddovej dcéry oznámili jej úmrtie vo vyhlásení v sobotu, deň pred uvedením Juddovcov do Siene slávy country hudby.

„Dnes sme my, sestry, zažili tragédiu,“ uvádza sa vo vyhlásení. „Stratili sme našu krásnu matku pre chorobu duševnej choroby.

„Sme zdrvené. Pohybujeme sa v hlbokom smútku a vieme, že tak ako sme ju milovali my, milovalo ju aj publikum. Nachádzame sa na neznámom území.“

Vo vyhlásení sa neuvádzali žiadne podrobnosti.

Skupina Judds práve ohlásila turné po arénach, ktoré sa začne na jeseň a bude to ich prvé turné po viac ako desiatich rokoch. Na začiatku tohto mesiaca sa vrátili na udeľovanie cien, keď vystúpili na CMT Music Awards.

„Je mi cťou, že som len pred niekoľkými krátkymi týždňami mohla byť svedkom toho, ako Love Can Build a Bridge,“ napísala v sobotu na Twitteri speváčka Maren Morris.

„Je to srdcervúca správa,“ napísal spevák Travis Tritt s tým, že s Juddom niekoľkokrát spolupracoval na obrazovke aj pri vystúpeniach. „Naomi Judd bola jedným z najmilších ľudí, akých som kedy poznal.“

Dvojica matky a dcéry zaznamenala počas svojej takmer tridsaťročnej kariéry 14 piesní č. 1. Po tom, čo sa dostali na vrchol country hudby, utrpeli v roku 1991 ústup po tom, čo lekári diagnostikovali Naomi Judd hepatitídu.

Medzi hity patrili Love Can Build a Bridge v roku 1990, Mama He’s Crazy v roku 1984, Why Not Me v roku 1984, Turn It Loose v roku 1988, Girls Night Out v roku 1985, Rockin‘ With the Rhythm of the Rain v roku 1986 a Grandpa v roku 1986.

zdroj: theguardian.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com