SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 76 rokov zomrel bývalý hokejový majster Československa! Osudnou sa mu stala ťažká choroba!

Na Veľkonočnú nedeľu rozosmutnila športovú rodinu správa zo Švajčiarska. Do hokejového neba odišiel bývalý vynikajúci útočník Milan Mrukvia.

Ako oznámila jeho manželka Eva, ktorá s ním bola do poslednej chvíle, Milan naposledy vydýchol po krátkej ťažkej chorobe v nedeľu 17. apríla 2022 o piatej hodine ráno v nemocnici.

Najslávnejšie kapitoly svojej kariéry prežil rodák z Popradu (13. 4. 1976) v bratislavskom HC Slovan. V roku 1979 sa ako krídelník druhej formácie spolu s Miklošovičom a Žiškom podieľal na historickom federálnom titule. Rýchlonohý korčuliar odohral v Slovane s č. 12 na drese desať sezón (1968 – 1979), strieľal góly aj vo Zvolene i Trenčíne. V belasom drese sa tešil aj z prvenstiev v Spenglerovom pohári. Reprezentačný dres Československa obliekol v siedmich stretnutiach (2 góly). Po emigrácii do Švajčiarska v roku 1981 a hráčskom pôsobení na klubovej úrovni rozdával „Fofo“ svoje bohaté skúsenosti ako tréner v popredných tímoch – v Bazileji, Aarau, Langnau a Oltene.

Ako informuje HC Slovan Bratislava Milan Mrukvia odohral celkom v belasom drese 10 sezón v rokoch 1968 až 1979.

„Dnes v noci vo veku 76 rokov zomrel bývalý skvelý útočník HC SLOVAN Bratislava Milan Mrukvia. V roku 1979 bol členom legendárnej zostavy, ktorá získala historický federálny titul. S číslom 12 hrával centra druhého útoku medzi svojimi krídlami Miklošovičom a Žiškom.
Celkom odohral v belasom drese 10 sezón v rokoch 1968 až 1979. Nastupoval aj za národný tím Československa, odohral v ňom 7 zápasov a dal 2 góly.
V roku 1981 „Fofo“, ako ho priatelia prezývali, emigroval do Švajčiarska, kde žil až do svojej smrti. Po skončení kariéry sa venoval trénerstvu, pôsobil v kluboch ako Basel, Aarau, Langnau, či Olten.
HC SLOVAN Bratislava vyjadruje rodine, priateľom a známym Milana Mrukviu úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke!“ píše Slovan na facebooku.

zdroj: hockeyslovakia.sk,  fb Milan Mrukvia

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com