SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 73 rokov zomrela Ivana Trumpová, prvá manželka Donalda Trumpa

Ivana, prvá manželka bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, zomrela vo veku 73 rokov.

Rodáčka z Československa mala s Trumpom tri deti: Donalda juniora, Ivanku a Erica. O úmrtí informovala televízia ABC News s odvolaním sa na rodinu.

„Naša matka bola neuveriteľná žena, silná v podnikaní, prvotriedna športovkyňa, oslnivá kráska, starostlivá matka a priateľka,“ uviedla rodina vo vyhlásení.

„Bola jednou z tých, čo prežili. Utiekla pred komunizmom, prijala túto krajinu a naučila svoje deti húževnatosti, súcitu a odhodlaniu,“ píše sa ďalej vo vyhlásení.

Trump sa k úmrtiu svojej bývalej manželky vyjadril aj na sociálnej sieti. Povedal, že to bola „úžasná, krásna a úžasná žena, ktorá viedla skvelý a inšpiratívny život“.

Trumpová sa narodila ako Ivana Zelníčková v roku 1949 v Zlíne. Bola juniorskou reprezentantkou v lyžovaní a v roku 1972 bola dokonca zaradená do zoznamu náhradníkov na olympijské hry v japonskom Sappore. Vyštudovala telesnú výchovu na Karlovej univerzite.

Jej prvým manželom bol rakúsky lyžiar Alfred Winklmeier, manželstvo trvalo len dva roky, ale vďaka nemu mohla cestovať. Odišla do Kanady, kde pracovala pre svojho bývalého partnera Jiřího Syrovku, ktorý emigroval. Venovala sa najmä modelingu a propagovala olympijské hry v Montreale.

V roku 1976, keď tam pracovala, sa v jednej newyorskej reštaurácii zoznámila s podnikateľom Donaldom Trumpom. O rok neskôr sa zosobášili a Ivana sa intenzívne podieľala na Trumpovom podnikaní. Mala veľký obchodný talent. Ich manželstvo trvalo do roku 1992. Rozvod, ktorý nasledoval po Trumpovej nevere, bol búrlivý. Ich vzťah sa časom zlepšil, naďalej sa stretávali a ona mu dokonca radila pri jeho prezidentskej kampani.

Sama úspešne podnikala v hotelierstve, stavala hotely a domy po celom svete. Navrhovala aj šperky a módu. Jej majetok sa odhaduje na miliardy dolárov.

S Trumpom mala tri deti a bola babičkou desiatich vnúčat. Trump sa do Českej republiky opakovane vrátil a zúčastnil sa na mnohých podujatiach. V roku 2016 sa jej meno skloňovalo v súvislosti s postom veľvyslankyne USA v Českej republike, ale napokon svoju diplomatickú úlohu odmietla.

zdroj: reuters.com

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com