SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 73 rokov zomrela hviezdna herečka. Osudnou sa jej stala rakovina!

Zomrela austrálska herečka Olivia Newton-John, ktorá hrala Sandy v muzikálovom filme Pomáda. Mala 73 rokov. Jej úmrtie oznámil jej manžel John Easterling.

Herečke pred mnohými rokmi diagnostikovali rakovinu prsníka. S chorobou bojovala, ale nakoniec prehrala. „Po 30 rokoch prehrala svoj boj s chorobou,“ povedal zdroj blízky rodine. Zomrela na ranči v južnej Kalifornii v pondelok ráno miestneho času.

Newton-John sa narodila v roku 1948 vo Veľkej Británii. Jej rodina sa o šesť rokov neskôr presťahovala do Austrálie. Keď mala 14 rokov, založila s tromi spolužiačkami dievčenskú skupinu Sol Four. Neskôr sa zúčastnila televíznej talentovej súťaže Sing, Sing, Sing Johnnyho O’Keefa a získala prvú cenu.

Rok 1971 sa stal prelomom v jej kariére. Vydala singel s piesňou Boba Dylana If Not For You, ktorý sa stal medzinárodným hitom. Časopis Record Mirror ju dvakrát vyhlásil za najlepšiu britskú speváčku. Často sa objavovala vo víkendových televíznych šou Cliffa Richarda a hrala s ním aj v televíznom filme The Case.

Neskôr opustila Spojené kráľovstvo a presťahovala sa do USA. Po jej prvom úspešnom albume nasledoval ďalší, ale bol to jeden prepadák za druhým. Olivia Newton-John dokonca zvažovala, že skončí s profesionálnym spevom.

Zlom v jej kariére nastal po uvedení filmovej adaptácie broadwayského muzikálu Pomáda v roku 1978. Úlohu Sandy jej ponúkol producent Allan Carr po náhodnom stretnutí na večierku. Film sa stal kasovým trhákom v roku 1978. Veľký úspech zaznamenal aj soundtrack k filmu, ktorého tri skladby sa dostali do Top 5 singlovej hitparády. Pomáda vyniesla speváčke nomináciu na Zlatý glóbus za najlepší ženský herecký výkon v muzikáli. Pieseň Hopelessly Devoted To You bola nominovaná na Oscara a Olivia Newton John ju predniesla na udeľovaní cien v roku 1979.

Okrem filmu sa Newton-John naďalej venovala hudbe a v roku 1981 slávila úspech s piesňou Physical z rovnomenného albumu.

zdroj: nytimes.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com