SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 73 rokov zomrel legendárny gitarista a skladateľ! Osudnou sa mu stala ťažká choroba!

Vo veku 73 rokov zomrel škótsky gitarista a skladateľ Ricky Gardiner, ktorý účinkoval na štúdiových albumoch Low od Davida Bowieho a Lust for Life od Iggyho Popa; oba vyšli v roku 1977.

Producent Tony Visconti to oznámil na sociálnych sieťach s tým, že mu to oznámila Gardinerova manželka. Gardinera, ktorému diagnostikovali Parkinsonovu chorobu, označil za „gitarového génia“.

Narodil sa v roku 1948 v Edinburghu a jeho prvou významnou kapelou bola progrocková skupina Beggars Opera, ktorá vznikla v roku 1969. Počnúc albumom Act One v nasledujúcom roku nahral s touto skupinou šesť albumov, ktoré sa stali kultovými v celej Európe, najmä v Nemecku.

Bol pozvaný, aby hral na gitaru na sólovom albume Inventory Tonyho Viscontiho, a Visconti mu navrhol, aby účinkoval na albume Low Davida Bowieho – Bowie ho potom pozval, aby sa v roku 1977 pridal k nahrávaniu na zámku neďaleko Paríža, neskôr sa presunul do štúdií Hansa v Berlíne. Gardiner hral na sólovú gitaru v prvej polovici albumu, vrátane veselej, rozmarnej sólovej linky v skladbe Sound and Vision, fanfárového riffu pre úvodnú skladbu Speed of Life a kozmického sóla v skladbe Always Crashing in the Same Car.

zdroj: nypost.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com