SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 72 rokov zomrel legendárny herec z Harryho Pottera!

Vo veku 72 rokov zomrel Robbie Coltrane, nadživotný herec škótskeho pôvodu, ktorý hral Hagrida vo filmoch o Harrym Potterovi, uviedol v piatok jeho agent.

Coltraneova viac ako štyri desaťročia trvajúca kariéra siaha od filmových úloh Jamesa Bonda až po hlavnú úlohu v britskom televíznom seriáli z 90. rokov „Cracker“, kde stvárnil kriminálneho psychológa Dr. Edwarda „Fitza“ Fitzgeralda.

Jeho agentka Belinda Wrightová uviedla, že zomrel v nemocnici neďaleko Falkirku v Škótsku, informovala britská agentúra PA Media.

Prvá ministerka Škótska Nicola Sturgeonová vyjadrila poctu na Twitteri: „Veľmi smutná správa. Ako herec mal taký široký záber a hĺbku, od brilantnej komédie až po tvrdú drámu.

„Myslím, že moja najobľúbenejšia zo všetkých jeho úloh bol Fitz vo filme Cracker. Robbie Coltrane, legenda škótskej zábavy – budeš nám veľmi chýbať. RIP“

Britský herec a moderátor Stephen Fry, ktorý nahovoril britskú verziu audiokníh o Harrym Potterovi, napísal, že Coltrana stretol takmer presne pred 40 rokmi.

„Bola som ohromená, zdesená a zamilovaná zároveň. Taká hĺbka, sila a talent: dosť vtipné na to, aby spôsobili bezmocné štikútanie a trúbenie, keď sme robili našu prvú televíznu šou „Alfresco“. Zbohom, starý priateľ. Budeš nám strašne chýbať.“

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com