SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 71 rokov zomrel známy herec. Osudnou sa mu stala rakovina!

Americký herec William Hurt zomrel v nedeľu vo veku 71 rokov. S odvolaním sa na umelcovu rodinu a priateľov o tom informovali hollywoodske webové stránky Deadline a magazín Variety. Hurt získal v roku 1986 prestížneho Oscara za výkon v adaptácii románu Manuela Puiga Bozk pavúčej ženy.

„Hurtova rodina smúti za odchodom Williama Hurta, milovaného otca a oscarového herca,“ uviedol podľa portálu Deadline vo vyhlásení hercov syn Will.

„Zomrel pokojne, prirodzenou smrťou, obklopený rodinou,“ dodal.

V roku 2018 herec prezradil, že mu lekári diagnostikovali rakovinu prostaty, ktorá sa rozšírila do kostí, uviedla agentúra Reuters.

William Hurt, ktorý by 20. marca oslávil 72. narodeniny, debutoval na striebornom plátne v 80. rokoch. V roku 1986 získal Oscara za výkon vo filme Bozk pavúčej ženy.

Za úlohu homosexuála v juhoamerickom väzení bol ocenený aj na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes.

Získal ďalšie tri nominácie na Oscara, a to za úlohu učiteľa hluchých vo filme Bohom zabudnuté deti (1986), za úlohu začínajúceho televízneho hlásateľa vo filme Vysielacie správy (1987) a v roku 2005 za vedľajšiu úlohu vo filme Davida Cronenberga Dejiny násilia.

V roku 2000 natáčal Hurt v Českej republike sci-fi seriál Duna a zúčastnil sa na odovzdávaní Českých levov, kde odovzdal jednu z cien.

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com