SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku 68 rokov zomrela legenda slovenského športu! Osudným sa mu stal infarkt!

V nedeľu 10. apríla priamo na štadióne Slovana Magura Vavrečka prišlo Karolovi Brčákovi pred koncom stretnutia proti Chlebniciam nevoľno a onedlho nato na infarkt zomrel. 

Jeho životná púť sa tak skončila symbolicky na mieste, ktoré mal veľmi rád. Na futbalovom štadióne v rodnej obci. Bol trénerom, vedúcim mužstva, funkcionárom i hospodárom nielen vo Vavrečke, ale v Námestove a Oravskom Veselom. Jeho výkladnou skriňou boli trávniky, na ktorých úprave si vždy dal záležať. Zvlášť po zime, kedy to je najviac potrebné.
Pre pána Brčáka bol futbal všetkým. Obetoval mu veľa času a vedel o ňom pútavo rozprávať. Poznalo ho mnoho ľudí, s ktorými sa počas futbalových zápasov stretával. A častokrát aj po nich, kedy vedel objektívne a trefne zhodnotiť každú situáciu na hracej ploche. Na štadión priviedol i svojho syna Karola a vnuka Dominika, ktorí sú ešte stále aktívnymi hráčmi piatoligistu zo susednej obce. Obaja v minulosti pôsobili aj Námestove.

Karol Brčák starší ostane navždy pevnou súčasťou oravskej futbalovej histórie. V MŠK Námestovo pôsobil za éry trénera Pavla Strapáča (2011-2014) v časoch, keď sme hrávali vtedajšiu III. ligu Východ. S pánom Strapáčom, mimochodom jeho veľmi dobrým kamarátom, sa teraz stretávajú opäť. No už ale vo futbalovom nebi.

 

zdroj:MŠK Námestovo

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com