SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku 54 rokov zomrel spevák Peter Slivka

Vo veku 54 rokov zomrel 17. marca v Novom Bore slovenský spevák Peter Slivka. TASR o tom informoval Martin Jurčo, redaktor Slovenského rozhlasu.

Peter Slivka bol známy najmä z muzikálových úloh na Novej scéne v 90. rokoch, kde sa v roku 1992 predstavil postavou Ježiša v muzikáli Evanjelium o Márii. „V roku 1993 bol Cyranom v muzikáli Cyrano z predmestia v Štátnom divadle Košice, v sezóne 1998 – 2009 sa predstavil v úlohách Dávida a Krysařa na Novej scéne, neskôr hral Krysařa aj v predstavení Parku kultúry a oddychu v Prešove. Aj keď boli jeho úlohy úspešné, sám sa považoval najmä za speváka a hudobníka ako za herca hudobno-dramatického divadla,“ dodal Jurčo.

Slivka začínal ako rockový spevák v kapele Makar Čudra, ktorá existovala v Bratislave v rokoch 1987 – 1990. V rokov 1989 – 1990 pôsobil v rockovej kapele Revolver. „S hudobníkmi týchto kapiel spolupracoval aj neskôr, napríklad s Pecim Uherčíkom aj na svojom CD, ktoré nahral Peter Slivka v roku 2001 v štúdiách Opusu a Slovenského rozhlasu. Autorské popové CD dostalo názov Záhradná slávnosť a úspešná bola aj titulná skladba,“ poznamenal Jurčo k albumu, ktorý Slivka charakterizoval ako vlastnú intímnu výpoveď.

Od 90. rokov účinkoval v rozhlasových a televíznych programoch. „Skladatelia a dirigenti ho považovali za speváka s veľkým talentom. V roku 2002 oficiálne ukončil svoju muzikálovú kariéru,“ uzavrel Jurčo.

 

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com