SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 51 rokov ZOMREL obľúbený slovenský herec a moderátor!

Slovenskom otriasla ďalšia smutná správa o úmrtí všestranného umelca, herca, režiséra, dramaturga, dramatika, pedagóga, organizátora a nenahraditeľného člena Divadla Commedia Poprad.

Vo veku 51 rokov zomrel obľúbený slovenský divadelný aj filmový herec a moderátor Dušan Kubáň.

Dušan Kubaň počas niekoľkých desaťročí stvárnil množstvo rôznorodých postáv v slávnych divadelných inscenáciách, ktoré mali veľký úspech nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Aj vďaka jeho talentu, odhodlanosti a zanietenosti získala Commedia Poprad mnoho významných ocenení, niekoľkokrát sa zúčastnili aj na vrcholnom festivale neprofesionálneho divadla Scénická žatva a v roku 2004 získali cenu Tvorivý čin roka.

„Mesto Poprad prijalo s hlbokým zármutkom správu o úmrtí vzácneho a všestranného umelca Dušana Kubáňa, ktorý nás náhle navždy opustil vo veku 51 rokov,“ znie oznam na stránke mesta Poprad na sociálnej sieti Instagram.

„Pomáhal mnohým divadelným súborom v celom regióne, mnohé v časoch ich stagnácie doslova oživil. Upravoval divadelné hry, písal scenáre, režíroval. Čítal knihy pre nevidiacich. Spolu s kolegom Michalom Novákom moderoval v Poprade množstvo významných podujatí, mnohokrát sa na nich podieľal aj režijne, dramaturgicky či scenáristicky. Ako pedagóg vyučoval základom dramatického umenia deti v popradskej ZUŠ. Jeho vklad do kultúrneho života a diania v meste Poprad bol mimoriadny a jedinečný. Mesto Poprad a primátor Anton Danko vyjadrujú úprimnú sústrasť celej rodine a všetkým pozostalým. Česť jeho pamiatke,“ znie smútočný oznam.

„Všestranne pomáhal mnohým divadelným súborom v celom regióne, mnohé v časoch ich stagnácie doslova oživil. Upravoval divadelné hry, písal scenáre, režíroval. Čítal knihy pre nevidiacich,“ uviedla samospráva.

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com