SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 47 rokov zomrel popredný slovenský dramaturg a hudobný publicista!

Dnes dorazila smutná správa o úmrtí Petra Hochela, popredného slovenského dramaturga a hudobného publicistu, ktorý náhle zomrel v mladom veku.

Jeho kolegovia a priatelia spomínajú na jeho vysokú odbornosť a množstvo úspechov, ktoré dosiahol počas svojho života.

Štátne divadlo Košice na sociálnej sieti oznámilo túto smutnú správu. Peter Hochel bol dlhoročným spolupracovníkom Opery ŠDKE a podieľal sa na dramaturgii mnohých operných inscenácií, ako napríklad Grófka Marica, Trubadúr, Alcina, Bohéma, Noc v Benátkach, Falstaff, Hoffmannove poviedky, Netopier, Don Giovanni, Samson a Dalila, Otello a Fidelio.

Peter Hochel bol absolventom kompozície na Štátnom konzervatóriu v Bratislave a skladby na HTF VŠMU. Okrem toho pôsobil ako pedagóg na Katedre hudobnej výchovy PF KU v Ružomberku a na Konzervatóriu v Bratislave. Bol skladateľom a spolupracoval s mnohými pedagógmi, súbormi a sólistami. Okrem toho získal viacero ocenení ako klavirista a korepetítor. Zaoberal sa koncertnou a divadelnou dramaturgiou a publicisticky prispieval do odborných a popularizačných periodík, zborníkov, CD-bookletov či bulletinov.

V piatok 31. marca Štátne divadlo Košice venovalo Peterovi Hochelovi veľkú úctu predstavením opery Giuseppe Verdiho Otello, na ktorej sa podieľal ako dramaturg. Všetci zamestnanci divadla vyjadrujú úprimnú sústrasť celej rodine a všetkým blízkym. Odišiel príliš skoro. Nech odpočíva v pokoji.

zdroj:Štátne divadlo Košice

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com