SMUTNÁ SPRÁVA: Tornádo v Čechách zabilo aj tehotnú Martinu, dcéru známeho country speváka!

Medzi piatimi potvrdenými obeťami tornáda na južnej Morave je podľa médií aj mladá tehotná Slovenka, dcéra známeho country speváka. Zomrela v obci Lužice pri Hodoníne.

Podľa slovenských spravodajských portálov nastávajúca matka zomrela po náraze do železnej konštrukcie. Bola zrejme mŕtva skôr, ako sa k nej dostali záchranári, informoval portál tvnoviny.sk.

Martina pochádzala z Prešova, ale žila v Českej republike. Bola dcérou známeho slovenského country speváka Františka Cmára zo skupiny Mloci. Skutočnosť, že mŕtva žena je skutočne jeho dcéra, potvrdil sám spevák, ktorý v tom čase cestoval na miesto tragédie.

Úmrtie Slovenky už oficiálne potvrdilo aj slovenské ministerstvo zahraničných vecí prostredníctvom svojho hovorcu. „Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok vyjadruje sústrasť pozostalej rodine,“ uviedol hovorca ministerstva Juraj Tomaga.

Záchranári zatiaľ potvrdili päť obetí silných búrok a tornáda, ktoré vo štvrtok večer spustošili časti Břeclavska a Hodonínska. Stovky ľudí boli zranené a niektoré dediny boli značne poškodené besniacim živlom. Odborníci teraz zisťujú, akú silu malo tornádo. Nevylúčili, že by mohol byť najničivejší v novodobej histórii Českej republiky.

zdroj: tvnoviny.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com