SMUTNÁ SPRÁVA: Tornádo v Čechách zabilo aj tehotnú Martinu, dcéru známeho country speváka!

Zdieľajte článok na

Medzi piatimi potvrdenými obeťami tornáda na južnej Morave je podľa médií aj mladá tehotná Slovenka, dcéra známeho country speváka. Zomrela v obci Lužice pri Hodoníne.

Podľa slovenských spravodajských portálov nastávajúca matka zomrela po náraze do železnej konštrukcie. Bola zrejme mŕtva skôr, ako sa k nej dostali záchranári, informoval portál tvnoviny.sk.

Martina pochádzala z Prešova, ale žila v Českej republike. Bola dcérou známeho slovenského country speváka Františka Cmára zo skupiny Mloci. Skutočnosť, že mŕtva žena je skutočne jeho dcéra, potvrdil sám spevák, ktorý v tom čase cestoval na miesto tragédie.

Úmrtie Slovenky už oficiálne potvrdilo aj slovenské ministerstvo zahraničných vecí prostredníctvom svojho hovorcu. “Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok vyjadruje sústrasť pozostalej rodine,” uviedol hovorca ministerstva Juraj Tomaga.

Záchranári zatiaľ potvrdili päť obetí silných búrok a tornáda, ktoré vo štvrtok večer spustošili časti Břeclavska a Hodonínska. Stovky ľudí boli zranené a niektoré dediny boli značne poškodené besniacim živlom. Odborníci teraz zisťujú, akú silu malo tornádo. Nevylúčili, že by mohol byť najničivejší v novodobej histórii Českej republiky.

zdroj: tvnoviny.sk

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na