SMUTNÁ SPRÁVA: „Popoluška“ Libuše Šafránková (†68) zomrela: Dva dni po narodeninách a náročnej operácii!

Zomrela televízna, filmová a divadelná herečka Libuše Šafránková. Mala 68 rokov.

Najviac ju preslávila hlavná úloha v rozprávke Tri oriešky pre Popolušku. Hrala v desiatkach filmov a rozprávok, hlavné úlohy mala v rozprávke Tretí princ alebo Princ a princezná, ľudia ju poznajú aj z filmov Vrchní, prchni!, Ako utopiť Dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách. Informáciu pre CNN Prima NEWS potvrdil jej syn Josef Abrhám.

Šafránková v minulosti bojovala s rakovinou pľúc. Pred rokom odstúpila aj od natáčania pripravovanej rozprávky Mamánek, kde mala hrať kráľovnú. Stiahla sa do ústrania a prestala komunikovať so svetom. Čoraz častejšie sa objavovali špekulácie, že zradná choroba opäť udrela.

V deň svojich 68. narodenín bola Libuše Šafránková hospitalizovaná vo Všeobecnej fakultnej nemocnici na Karlovom námestí v Prahe, kde v utorok podstúpila náročnú operáciu. V pavilóne A6, kde bola prijatá, sa nachádza onkologická klinika, klinika tuberkulózy a respiračných chorôb a centrum pľúcnej endoskopie. Podľa jej syna zomrela v stredu ráno.

Populárna herečka už v roku 2014 ochorela na rakovinu dýchacích ciest. Už vtedy podstúpila náročnú operáciu, pri ktorej jej bol odstránený nezhubný nádor pľúc spolu s časťou pľúcneho laloku – neskôr sa zistilo, že počas zákroku prišla o dobrú pätinu pľúc.

 

 

zdroj: CNN prima NEWS

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com