SMUTNÁ SPRÁVA! Obľúbený herec Bruce Willis ukončil kariéru! Dôvodom sú zdravotné problémy

Americký herec Bruce Willis ukončil svoju hereckú kariéru. Trpí afáziou – chorobou, ktorá ovplyvňuje schopnosť hovoriť. Oznámila to jeho rodina.

„Milí Bruceovi fanúšikovia, ako rodina by sme vás chceli informovať, že náš milovaný Bruce bojuje so zdravotnými problémami a bola mu diagnostikovaná afázia, ktorá ovplyvňuje jeho kognitívne funkcie, preto sa rozhodol odísť do dôchodku,“ napísala Willisova rodina na Instagrame.

67-ročný herec je jednou z najžiarivejších hollywoodskych hviezd posledných desaťročí. Preslávil sa vo filmoch ako Smrtonosná pasca, kde hral detektíva Johna McClanea, a Pulp Fiction: Príbehy z podsvetia, kde stvárnil boxera Butcha Coolidgea.

Afázia je porucha rečového centra v mozgu, ktorá môže mať rôzne príčiny. Môže byť dôsledkom úrazu alebo napríklad degeneratívneho neurologického ochorenia.

Počas svojej bohatej kariéry získal Willis Zlatý glóbus a cenu Emmy, ale na najprestížnejšie filmové ocenenie, Oscara, mu chýba.

Niekoľkokrát bol tiež vybraný ako držiteľ ceny Zlatá malina za, naopak, najhoršiu filmovú tvorbu. Malinu získal ako herec a scenárista.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rumer Willis (@rumerwillis)

zdroj: bbc.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com