SMUTNÁ SPRÁVA: Hudobná scéna utrpela ďalšiu veľkú stratu. Nečakane zomrel známy hudobník

Vo veku 80 rokov zomrel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Hudobníkov agent uviedol, že Watts zomrel v utorok v londýnskej nemocnici v kruhu svojich blízkych. Povedal, že svet stratil jedného z najlepších bubeníkov svojej generácie.

„S hlbokým zármutkom oznamujeme, že zomrel náš drahý Charlie Watts,“ citovala agentúra AFP slová agenta.

Britský denník The Daily Mail pripomenul, že hudobník sa zotavuje z nedávnej urgentnej operácie, kvôli ktorej musel zrušiť plánované turné po Spojených štátoch.

Watts sa spolu s Mickom Jaggerom a Keithom Richardsom podieľal na všetkých albumoch Rolling Stones. Jeho štýl bol medzi bubeníkmi jedinečný v tom, že na rozdiel od väčšiny hráčov pri úderoch na snare často vynechával hi-hat.

Už v roku 2004 sa Watts liečil v londýnskej nemocnici na rakovinu hrdla. Zotavil sa z nej po štyroch mesiacoch liečby vrátane šesťtýždňovej intenzívnej rádioterapie. Začiatkom augusta Wattsov hovorca oznámil, že hudobník sa pre bližšie nešpecifikovanú chorobu nezúčastní na turné Rolling Stones, ktoré bolo naplánované na jeseň. „Charlie podstúpil úspešnú operáciu, ale lekári si myslia, že potrebuje odpočinok,“ povedal vtedy.

Watts bol neoddeliteľnou súčasťou skupiny a spolu s Jaggerom a Richardsom bol jediným zo zakladajúcich členov, ktorý v skupine stále hral. Brian Jones sa v roku 1969 za dodnes nevyjasnených okolností utopil v bazéne svojho domu a basgitarista Bill Wyman opustil skupinu v roku 1992. Okrem hrania na bicie sa Watts podieľal aj na navrhovaní pódiovej prezentácie, grafiky a dizajnu kapely a raz bol ocenený za najväčší potlesk na koncertoch.

Stmeľujúci prvok kapely
Obaja frontmani Rolling Stones Mick Jagger a Keith Richards zhodne tvrdili, že Watts bol najdôležitejšou súčasťou skupiny. Podľa odborníkov bol hnacím motorom stroja, ktorý úsporne bubnoval, a v časoch sporov medzi hlavnými protagonistami bol Watts vždy aj úspešným a uznávaným zmierovateľom.

Watts nikdy nemal aféry so svojimi početnými fanúšičkami – takmer pol storočia bol ženatý so Shirley Ann Shepherdovou, s ktorou má dcéru Seraphinu. Hovorí sa tiež, že keď majiteľ časopisu Playboy Hugh Hefner pozval skupinu do svojho honosného sídla, Watts namiesto toho zmizol v herni.

Avšak aj „vzor“ Watts si v polovici 80. rokov prešiel obdobím, keď sa mu alkohol a drogy vymkli spod kontroly. „V rokoch 1983 až 1986 som bol úplne iný, moja žena ma takmer opustila kvôli môjmu správaniu,“ povedal o svojej kríze stredného veku.

https://youtu.be/yy7WpZdgl_M

 

zdroj: AFP, youtube

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com